Dlaczego odwracamy się od telewizji?

By 25 maja 2018Bez kategorii

Media są ściśle związane z naszym życiem. Informacja ma wielką wartość i jej brak może powodować niepokój, stres oraz inne negatywne odczucia. Jednak współczesne media, głównie telewizja, przekazują przeważnie negatywne wiadomości. Jest tak dlatego, ponieważ z reguły cieszą się one większą popularnością. Tak więc nie ma dnia, żebyśmy nie dowiadywali się o jakimś wypadku, katastrofie lub innych tego typu zdarzeniach. Jednak ludzie zaczynają to dostrzegać i są już wyraźnie zmęczeni widokiem cierpienia.
Telewizja to również reklama. O ile można zrozumieć, że reklama jest jednym ze źródeł dochodu, to nie można godzić się na to, aby była ona nachalna, zbyt częsta, a bloki reklamowe trwały nawet po 20 minut. Jest to bardzo uciążliwe i denerwujące.
Te dwie sytuacje są między innymi przyczynami tego, że powoli odwracamy się od telewizji. Dodatkowo można też mieć czasami wątpliwości co do rzetelności dziennikarzy. Telewizję coraz bardziej wypiera internet, który jest bardziej przyjazny użytkownikom.