Potęga mediów

By 25 maja 2018Bez kategorii

Media mają na całym świecie ogromny wpływ na społeczeństwo. Każdy człowiek oglądając wiadomości, kreuje swój światopogląd i zdanie, na praktycznie każdy temat.
To, co powiedzą nam w telewizji, traktujemy jak pewnik. Nie analizujemy informacji, które zobaczymy i usłyszymy. Ślepo w nie wierzymy. A media z tego właśnie korzystają i często większość ważnych rzeczy zostaje pominięta, a te przekazane, ukazane są w taki sposób, aby skierować nasze myślenie w tym kierunku, w którym oczekują od nas osoby decydujące o ich przekazywaniu.
To samo tyczy się nie tylko wiadomości. Reklama jeszcze bardziej oddziałuje na naszą podświadomość. Bombardowani z każdej strony reklamami różnych produktów, idąc do sklepu właśnie nimi kierujemy się dokonując nawet podstawowych wyborów. Nasz mózg kieruje nas do rzeczy, które widzieliśmy w telewizji. Chociaż byśmy zobaczyli je tylko jeden raz, to i tak w podświadomości zostaje ukształtowany ich obraz.
Media są potrzebne, lecz trzeba do nich podchodzić naprawdę z wielką ostrożnością, gdyż moc, jaką mają, często wykorzystywana jest przeciwko nam.