Reklama manipuluje konsumentami

By 25 maja 2018Bez kategorii

W dzisiejszych czasach reklama ma bardzo duży wpływ na nasze życie. Reklama ma za zadanie przyciągnąć naszą uwagę i skłonić nas do zakupu określonego produktu czy usługi. Możemy się z nią zetknąć wszędzie nie tylko w telewizji, radio czy internacie ale również na ulicy.Znajdziemy ją nie tylko na bilbordach czy słupach ogłoszeniowych ale również na autobusach, przystankach oraz sklepach.
Reklama ma duży wpływ na naszą podświadomość z czego nie każdy z nas zdaje sobie sprawę. Wszędzie gdziekolwiek się udamy doświadczamy manipulacji, która ma nas skłonić do określonych zachowań. Reklama rozbudza w nas pragnienia wmawiając nam że potrzebujemy określonych produktów oraz usług. Na każdego oddziałuje ona inaczej niektórzy z nas są na nią bardziej podatni niż inni. Reklama przekazuje nam tylko wybiórcze wiadomości. Pokazuje ona tylko zalety danego produktu czy usługi pomijając jej wady.Na reklamę składają się różnego rodzaju rabaty, promocje oraz inne gratisy a wszystko po to aby przyciągnąć konsumentów.
Reklama manipuluje nami przez różnego rodzaju bilbordy, piosenki, rymowanki, spoty, które dostarczają nam media. Ma ona za zadanie pobudzić nasze zmysły( przede wszystkim wzrok oraz słuch) ale również pamięć. Przyciąga nasza uwagę przez rożne hasła reklamowe które łatwo zapadają w pamięć.Reklama powinna się wyróżniać na tle innych informacji dostarczanych nam przez media.
Podsumowując reklama ma zadanie zwiększyć sprzedaż danego produktu przez oddziaływanie na potrzeby przyszłych konsumentów.