Siła mediów

By 25 maja 2018Bez kategorii

W dzisiejszych czasach media pełnią ważną funkcję w życiu publicznym. Mogą sprawić, że do odbiorców dotrą wszelkie wiadomości dotyczące polityki, filmu czy gospodarki i wielu innych dziedzin. To, w jaki sposób zostają wykorzystywane zależy od osoby, która nimi kieruje. Obecnie telewizja oferuje nam wiele kanałów i programów. W skład prasy wchodzi mnóstwo rozmaitych gazet codziennych, tygodników, miesięczników, specjalistycznych magazynów itp.
Nie można też zapomnieć jak istotna dla mediów jest reklama. Na każdym kroku „poznajemy” nowe twarze, których właściciele zachęcają nas do kupienia „Jednego i niepowtarzalnego…”. Niektórzy w wiarygodność reklam wierzą, inni nie, ale każdy je w mniejszym lub większym stopniu kojarzy, a przecież taki jest cel.
Media mogą i często służą propagandzie, rządzący krajem zapewniają, że teraz jest świetnie, a opozycja obsesyjnie temu zaprzecza. Tak było, jest i będzie. Nawet programy mające na celu przekazywać widzowi wiadomości są subiektywne, „po cichu” zachęcając do przyjęcia popieranych przez siebie poglądów.
Media pełnią ważną rolę w naszych życiach, czy tego chcemy, czy nie. Różnie wykorzystują swoją potęgę, ale jednak zawsze to robią.