Spożytkuj swój czas wolny

By 25 maja 2018Bez kategorii

Bardzo popularnym tematem, który przewija się w programach telewizyjnych, czasopismach jest to, jak aktywnie spędzać wolny czas. Mamy go obecnie coraz mniej, więc warto jak najbardziej efektywnie go wykorzystywać. Teraz na czasie jest jak najbardziej oryginalne hobby, nikt już nie chwali się tym, że w wolnym czasie czyta książki albo ogląda telewizję.

Media prześcigają w podawaniu pomysłów, jak rozwijać swoją kreatywność w wolnym czasie, dbać o stan swojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Ogrom ludzi mimo tego, że w wolnym czasie powinni robić to, na co mają ochotę, co ich relaksuje i wprawia w dobry nastrój, chwyta się rozmaitych rozrywek, które co chwila przedstawiane są motywujących programach telewizyjnych jako najlepsze dla każdego aktywnego człowieka.

Dużo ludzi nie chce przyjąć do wiadomości, że tak naprawdę to od charakteru człowieka, jego osobowości zależy to, jakie rozrywki i jaka aktywność w wolnym czasie będzie dla niego odpowiednia. Nie sugerujmy się tym, co często serwują nam media. Musimy dopuścić do siebie myśl, że obecny świat jest tak bardzo skomercjalizowany, a dochodowa reklama liczy się bardziej od faktycznych potrzeb populacji, do której skierowany jest przekaz.

Dbajmy o siebie i szanujmy swój czas wolny. Pamiętajmy, że to, w jaki sposób odpoczywamy i to, co robimy poza pracą, ma niebagatelny wpływ na naszą efektywność w życiu zawodowym. Nie dajmy się więc kusić mediom i wszechogarniającym reklamom. Wybierzmy taką aktywność, na jaką mamy w danym momencie ochotę.