Szkoły językowe

By 25 maja 2018Bez kategorii

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ważne jest dla nas to, by umieć posługiwać się przynajmniej jednym językiem obcym. W obecnych czasach umiejętność dogadania się po angielsku to absolutne minimum, zarówno jeśli chodzi o sprawy zawodowe, jak i prywatne. Dziś wśród Polaków, nie tylko tych wyjeżdżających za granicę do pracy, naturalne jest posługiwanie się językiem angielskim przynajmniej w stopniu podstawowym.

Nasza edukacja to tylko nasza własna sprawa, i dlatego to my sami decydujemy o tym, czy chcemy się uczyć języków, czy pozostaniemy tylko przy języku ojczystym. Z pewnością jednak każdy ma świadomość tego, że takie umiejętności dogadania się z obcokrajowcem są przydatne, choćby po to by zaimponować znajomym gdy bez zająknienia zamówimy drinka po angielsku w nadmorskim kurorcie.

Zanim zdecydujemy się podjąć naukę w szkole językowej, przyda nam się wiedza na temat tego, jakie metody nauczania propagują poszczególne placówki. Są metody kładące największy nacisk na praktycznym posługiwaniu się językiem – czyli czytaniu w oryginale czy oglądaniu filmów, inne bazują na zupełnie nowych metodach nauczania interaktywnego, za pomocą nowoczesnych gadżetów i pomocy naukowych. Dobrze jest, jeśli samodzielnie zrobimy sobie rozeznanie po szkołach oferujących kursy językowe w najbliższej okolicy. Kierujmy się nie tylko ceną kursu, czy bliskością do szkoły, ani też tym, co dana szkoła obiecuje osiągnąć w jak najkrótszym czasie. Skupmy się na tym, czy metody oferowane w danej szkole będą odpowiadały naszym preferencjom – ustalmy, czy jesteśmy wzrokowcami czy słuchowcami, co do nas najlepiej przemawia, i co chcemy, a co realnie jesteśmy w stanie osiągnąć w danym czasie, i na tej podstawie wybierzmy szkołę.